НТМ - Новини Твого Мiста

  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Главная Консультация врача Що потрібно знати про вакцини
Що потрібно знати про вакцини Печать E-mail
Рейтинг статьи: / 0
ХудшийЛучший 
01.12.2012 18:07

vakcini

Сучасні технології в сфері медицини дозволяють створити організму активний захист (імунітет) проти багатьох інфекцій, не переносячи захворювання. Саме це мають на меті щеплення (вакцинопрофілактика)

Сьогодні перелік інфекцій, проти яких є препарати для щеплень (вакцини), досить великий. В аптечній мережі міста реалізуються вакцини проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції та вірусного гепатиту В, а також грипу, ротавірусної інфекції, пневмококової інфекції, менінгококової інфекції і вітряної віспи. Придбати їх можна за рецептом після попередньої консультації лікаря.

Вакцини – це біологічні препарати, дуже чутливі до умов зберігання. Вони мають зберігатися при температурі від +2 до +8°С, в захищеному від світла місці. Навіть нетривалий вплив більш високих температур може знизити активність вакцини. Купуючи вакцину в аптеці, ви повинні переконатися, що вона зберігалася з дотриманням цих правил. Краще за все, якщо ви впевнитися в цьому на власні очі, тобто якщо вакцини виймають з холодильника прямо при вас. Якщо холодильник знаходиться десь в іншому місці, переконайтеся, що пляшечки з вакциною прохолодні.
На флакончиках обов’язково повинна бути етикетка, на якій зазначені серія, номер партії, дата виготовлення і термін придатності вакцини. Перед придбанням переконайтеся, що термін придатності вакцини не закінчився. Обов’язково зберігайте чек – на ньому зазначений час, коли вакцина була реалізована, саме на чек орієнтуються медичні працівники, коли оцінюють умови транспортування. Транспортувати вакцину після покупки протягом перших 30 хвилин можна без спеціальних пристроїв. Якщо термін транспортування більше – слід помістити її в сумку-холодильник або термос зі шматочком льоду. Придбавши вакцину, відразу направляйтесь до щеплювального кабінету, де вакцину помістять у холодильник із контрольованим температурним режимом. Має сенс заздалегідь обговорити з лікарем день проведення щеплення, щоб вкластися в графік роботи щеплювального кабінету.

Два тижні після щеплення важливо добре висипатися, не перевтомлюватися і не вживати міцні спиртні напої. У цей період імунна система зайнята «навчанням» клітин. І цей процес буде тим ефективнішим, чим менше ви будете навантажувати імунітет шкодою.

Доброго вам здоров’я! 

 

Т. Богуславська, лікар-епідеміолог Нікопольської
міської санітарно-епідеміологічної станції


Задайте СВОЙ вопрос нашему специалисту. Ответ вскоре будет опубликован в этом разделе и на страницах "Проспекта Трубников".

AddThis Social Bookmark Button
 

Нам интересно Ваше мнение по затронутой выше теме. А что думаете Вы? Ваши мнения лягут в основу нашей дальнейшей работы. Лучшие высказывания будут опубликованы в "Проспекте Трубников".

     Свежий номер уже в продаже

53-01

Посмотреть предыдущие выпуски

О нас

Если Вы нашли ошибку или несовпадение, выделите текст и нажмите "Shift"+"Enter"

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ